ColliQ® Beauty Skinax2™ – nowoczesne wsparcie dla skóry

Młody jęczmień – odchudzający koktajl witamin i minerałów
8 maja 2018
Naturalne suplementy Doulife
Naturalne suplementy Duolife już dostępne!
19 marca 2019

Firma ColliQ we współpracy z francuską firmą Active Inside opracowała innowacyjny suplementm diety ColliQ Beauty Skinax2, stanowiący połączenie kolagenu w proszku oraz opatentowanej formuły Skinax2

 

Kolagen w kosmetologii znany jest od kilkudziesięciu lat i nadal jest to białko, które stanowi najskuteczniejszą broń w walce z objawami starzenia. Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność i młody wygląd, ponieważ zmniejsza się produkcja kolagenu. Kolagen to substancja występująca naturalnie w organizmie, nazywana też „białkiem młodości”,stanowiąca 30% masy białka ludzkiego i 70% białek skóry. Zawiera 19 aminokwasów, m.in. hydroksyprolinę i hydroksylizynę, niewystępujące w innych białkach.

FORMUŁA COLLIQ BEAUTY SKINAX2

Preparat ColliQ Beauty Skinax2 jest idealnym uzupełnieniem profesjonalnej pielęgnacji skóry, wymagającej dogłębnej odnowy oraz ochrony przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Preparat zawiera w 100% naturalny kolagen typu I (dominująca forma kolagenu w skórze
człowieka) o masie cząsteczkowej poniżej 2000 Da. Wiele analiz prowadzonych przez renomowane jednostki badawcze na całym świecie potwierdza, że suplementy z kolagenem o takiej masie cząsteczkowej mogą opóźniać związane z wiekiem zmiany w macierzy zewnątrzkomórkowej,
zwiększać syntezę kolagenu oraz zmniejszać aktywność enzymów odpowiedzialnych za degradację kolagenu, a tym samym pomaga zachować dłużej młodą i gładką cerę.

Formuła Skinax2 odpowiada za fenomenalne efekty w zakresie zachowania jednolitego kolorytu oraz przywrócenia blasku skóry. Zawarte w niej naturalne składniki bioaktywne o silnych właściwościach przeciwutleniających redukują niedoskonałości skóry, zmniejszając czerwone i oliwkowe przebarwienia, zmiany trądzikowe, cienie pod oczami oraz plamy starcze.

Skuteczność formuły Skinax2 została potwierdzona w badaniach klinicznych oraz uzyskała pozytywną opinię konsumentek we Francji. Dodatek witaminy C, pozyskiwanej wyłącznie z naturalnych źródeł – aceroli i rokitnika, wspomaga syntezę kolagenu. Połączenie formuły Skinax2 oraz
kolagenu stanowi zatem idealny zestaw opóźniający efekty chronologicznego starzenia się, doskonale uzupełniając niedobory kolagenu w skórze, która z wiekiem ma coraz mniejszą zdolność do jego samodzielnego wytwarzania.
Ta substancja powoduje, że skóra zachowuje gęstość, jędrność i elastyczność, oraz przyczynia się do utrzymania zdrowego wyglądu.

Suplementacja kolagenem ColliQ Beauty Skinax2 daje długofalowe efekty i jest idealnym wsparciem dla profesjonalnych kosmetyków.”

mgr Agata Romańska-Kistela,
pełnomocnik dziekana ds. kosmetologii KWSPZ.

 

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia przeprowadziła badania na grupie studentek-ochotniczek, które sprawdziły skuteczność tego nutriceutyku, a uzyskane rezultaty były wysoce zadowalające.

Zaobserwowano:
• poprawę wyglądu i elastyczności skóry,
• zmniejszoną widoczność blizn i przebarwień po trądziku,
• rozjaśnienie cieni w okolicach oczu.

Wobec powyższych zadowalających efektów oraz samych pozytywnych opinii planuje się dalsze badania konsumenckie tego preparatu w ramach prac dyplomowych studentów KWSPZ.

Opracowanie:

dr inż. Paulina Liszka, prodziekan Wydziału
Promocji Zdrowia, wykładowca KWSPZ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *